Naujienų archyvas
2008 | 12 | 05 Kreditų garantijomis daugiausiai naudojasi ūkininkai

Per vienuolika š.m. mėnesių Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 238,2 mln. Lt kreditų suteikė 445 garantijas už 139,7 mln. Lt. Vidutinis teikiamos garantijos dydis – 60 proc. išduodamo kredito sumos.

Nors per lapkritį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, garantijų suteikta 46 proc. mažiau, tačiau suteiktų garantijų suma per vienuolika š.m. mėnesių išaugo 7 proc. Labiausiai augo investicinių kreditų garantijų suma – jų suteikta net 13 proc. daugiau. Ketvirtadaliu sumažėjo garantijų, teikiamų už kreditus, skirtus trumpalaikiam turtui įsigyti.

Dažniausiai kreditų garantijos suteikiamos už ūkininkų imamus kreditus – jie sudaro 65 proc. visų klientų. Įgyvendindami projektus, dažniausiai jie įsigyja žemės ūkio technikos, įrengimų, žemės ūkio paskirties žemės, atlieka naujų pastatų statybą ar jų rekonstrukciją. Galimybe įsigyti trumpalaikio turto pasinaudojo apie dešimtadalis žemdirbių. Aktyviausi per vienuolika š.m. mėnesių buvo Panevėžio, Šiaulių, Kauno bei Marijampolės apskričių žemdirbiai ir kaimo verslininkai.

Daugiausiai kreditų su garantija šiemet išdavė DnB NORD bankas – 37 proc. visų per šį laikotarpį suteiktų kreditų su garantija. Žemdirbiai ir kaimo verslininkai taip pat aktyviai skolinosi ir iš kitų kredito įstaigų – SEB bankas išdavė 13,8 proc. visų kreditų su garantija, bankas „Swedbank“ – 12,9 proc., bankas „Snoras“ – 12 proc., Parex bankas – 10,5 proc.

Nuo veiklos pradžios 1998 m. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduodamus kreditus jau suteikė 2678 garantijas už 712 mln. Lt. Pasinaudojant garantijomis, iš kredito įstaigų buvo pasiskolinta 1,17 mlrd. Lt kreditų veiklai kaimo vietovėse pradėti, modernizuoti ir plėtoti.

Žemės ūkio ministerijos informacija
 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas