Naujienų archyvas
2009 | 05 | 18 Renkamos paraiškos pagal priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius 2009 m. gegužės 13 d. pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“ supaprastintąsias įgyvendinimo taisykles. Paraiškos pagal šias taisykles renkamos nuo š. m. gegužės 18 d. iki gruodžio 31 d.

Kaip ir anksčiau, paraiškas pagal veiklos sritį „Kaimo turizmo skatinimas, įskaitant amatų plėtrą kaimo turizmo sodybose“ galės teikti ūkininkai arba kaimo gyventojai, kurie ne mažiau kaip trejus metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolat gyveno kaime. Siekiant paskatinti ūkininkus šalia ūkininkavimo imtis alternatyvaus verslo, subjektams, kurie vykdo kaimo turizmo veiklą ne mažiau kaip trejus metus, paramos dydis ir lyginamoji dalis numatyti didesni.

Ūkininkams, kurių ūkis ne vėliau kaip iki pirmojo mokėjimo prašymo pateikimo bus ne mažesnis kaip 4 ekonominio dydžio vienetai bei jau vykdantiems kaimo turizmo veiklą, finansuojama 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, paramos suma vienam projektui – iki 150 000 Lt.

Ūkininkams, kurių ūkis ne vėliau kaip iki pirmojo mokėjimo prašymo pateikimo bus ne mažesnis kaip 2 ekonominio dydžio vienetai, maksimali paramos suma vienam projektui – iki 75 000 Lt, taip pat taikant 50 proc. paramos intensyvumą.

Pareiškėjams, kurie neatitiks šių reikalavimų, maksimali paramos suma vienam projektui   –  75 000 Lt, finansuojama iki 40 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Pareiškėjams, kurie norės kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Stovyklaviečių kaimo vietovėse įkūrimas ir plėtra (išskyrus miško vietovėse)“, paramos suma ir paramos lygiai taip pat yra diferencijuojami.

Susipažinti su naujosiomis supaprastintomis „Kaimo turizmo veiklos skatinimo“ taisyklėmis (Nr. 3D-344) galite Žemės ūkio ministerijos tinklalapyje www.zum.lt .

Žemės ūkio ministerijos informacija

 
 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas