Naujienų archyvas
2009 | 09 | 10 Panaikintas privalomas pasėlių draudimas

Žemės ūkio ministerija tiek iš ūkininkų, tiek iš žemdirbių savivaldos organizacijų vis dar sulaukia nemažai klausimų dėl būtinybės privalomai drausti pasėlius pagal Lietuvos Kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemones „Žemės valdų modernizavimas“ ir „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas". Atkreipiame dėmesį, kad Ministerijos vadovybė, atsižvelgdama į žemdirbių savivaldos organizacijų siūlymus bei siekdama supaprastinti reikalavimus ES investicinei paramai gauti, priėmė sprendimą panaikinti privalomąjį pasėlių draudimą.

Nuo 2009 m. rugpjūčio 7 d. nebetaikomas privalomo pasėlių draudimo reikalavimas pareiškėjams, dalyvaujantiems Lietuvos Kaimo plėtros 2007–2013 m. programos investicinėje priemonėje ,,Žemės ūkio valdų modernizavimas“ (nebereikia drausti visiems, o ne tik prašantiems paramos iki 150 tūkst. Lt).

Primename, kad pagal investicinę priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ privalomai drausti pasėlius pareiškėjams nebereikia jau nuo 2009 m. balandžio 1 d.

Žemės ūkio veiklos subjektams paliekama teisė savanoriškuoju draudimu apdrausti jiems nuosavybės teise priklausančius augalų pasėlius.

Nauja nuostata taikoma ir tiems pareiškėjams, kurie jau yra pasirašę paramos sutartis bei apsidraudę pasėlius – jiems privalomas sutartyje numatytas pasėlių draudimas nebetaikomas.

Žemės ūkio ministerijos informacija
tel. (8 5) 2391 274

 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas