Naujienų archyvas
2006 | 09 | 15 Visa 2004-2006 metų kaimo plėtrai skirta parama bus panaudota efektyviai.

Kaimo plėtrai ir žemės ūkiui skirtą paramą administruojančios Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) atstovai teigia, kad 2004-2006 metams skirta daugiau kaip 1,6 milijardų litų siekianti parama bus panaudota efektyviai ir laiku.
 
Pagrindą taip teigti suteikia didelis ūkininkų aktyvumas siekiant paramos, taip pat mažas atmetamų paraiškų skaičius ir be jokių finansinių korekcijų Europos Komisijos (EK) patvirtintos 2004 m. ir 2005 m. KPP išlaidų ataskaitos.
 
Įvertinus jau dabar išmokėtos paramos sumą, akivaizdu, kad nėra jokios rizikos, jog dalis paramos bus neįsisavinta ir grąžinta į Europos Sąjungos (ES) biudžetą.
 
Nors dar ne visos paraiškos Kaimo plėtros plano paramai gauti šiais metais baigtos rinkti, bet jau dabar galime aiškiai matyti, kad visa ūkininkams skirta parama bus panaudota sėkmingai, – sako Erika Viltrakienė, Kaimo plėtros programų departamento direktoriaus pavaduotoja.
 
Iki šiol ūkininkams pagal KPP paramos priemones jau yra išmokėta beveik 800 mln. litų – pusė viso KPP biudžeto sumos. Kadangi atmetamų paraiškų skaičius siekia vos 5 proc., prognozuojama, kad pagal šiais metais pateiktas paraiškas žemdirbiams bus išmokėta dar apie 315 mln. litų.
 
Kiekvienais metais išmokamos paramos suma vis didėja, kadangi beveik visos KPP priemonės yra įgyvendinamos po keletą metų.
 
Jeigu Lietuvos 2004 m. ir 2005 m. KPP išlaidų ataskaitas Europos Komisija patvirtino be jokių finansinių korekcijų, nemažai daliai kitų ES šalių pateiktoms paramos ataskaitoms finansinės korekcijos buvo pritaikytos. Vien praėjusiais metais EK finansines korekcijas pritaikė keturiolikai ES šalių. Jų tarpe ir didžiausią dalį paramos gaunančios Prancūzija, Ispanija ir Italija.
 
Šiuo metu pretenduoti į KPP paramą žemdirbiai gali pagal vienintelę KPP priemonę – „Žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“.
 
EVPA ekspertai konsultuoja asmenis siekiančius paramos pagal priemonę „Žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“. Taip pat rengia paraiškas šiai paramai gauti.
 
 
Daugiau informacijos
tel. 861130026 arba el. paštu info@evpa.lt
 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas