Naujienų archyvas
2012 | 02 | 27 Lietuvos verslo paramos agentūra pataria vadovautis Frascati vadovu

Į Lietuvos verslo paramos agentūrą (LVPA) besikreipiantys  projektų pareiškėjai ir vykdytojai dažnai mini Frascati vadovą, bet prisipažįsta, kad apie yra girdėję, bet išsamiai nėra išstudijavę.

„Pasitaiko situacijų, kai projektų vadovai ir pareiškėjai skirtingai traktuoja Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros sąvokas“, -- sako Gytis Petrukaitis, LVPA Mokslinių tyrimų ir technologinių rojektų valdymo skyriaus vyresnysis projektų vadovas.

Norint išvengti nesusipratimų  Agentūra pataria tikslinant sąvokas vadovautis Frascati vadovu. Jis yra skirtas šalių narių ekspertams, renkantiems ir skelbiantiems duomenis apie savo šalių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtrą bei teikiantiems atsiliepimus apie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros statistinius tyrimus. Nors Frascati vadove pateikiama daug pavyzdžių, jis tėra techninis dokumentas, kurio pagrindinė paskirtis – informacinė.

2007-2013 metų Ekonomikos augimo veiksmų programoje nurodyta, jog „Siekiant vienodo  Mokslinių tyrimų ir technologijų projektų veiklos sąvokos supratimo, kuris labai svarbus generuojant tinkamų ir kokybiškų projektų srautą bei mažinant konkurencijos iškraipymo riziką remiant projektus, bus taikomi tarptautiniu mastu pripažįstami terminai, vartojami Frascati ir kituose vadovuose“.

 Frascati vadovą galite rasti čia.

 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas