Naujienų archyvas
2006 | 08 | 21 Jaunieji ūkininkai jau gavo 57 proc. jiems skirtų lėšų.

Jauniesiems ūkininkams jau išmokėta  32,06 mln. litų.
 
Sudėtinga nebuvo, todėl rekomenduočiau ir kitiems pasinaudoti parama. Žadu ir ateityje plėsti savo veiklą, papildomai pirkti inventorių, - džiaugėsi Kupiškio rajone daržoves auginantis jaunasis ūkininkas Arnas Rudys. Gavęs 86,32 tūkst. litų paramą jis įsigijo traktorių žemei apdirbti. Pasak jo, dėl to padidės  darbo našumas, sumažės kuro sąnaudos, greičiau pavyks įdirbti žemę.
 
A. Rudys – vienas iš 677 jaunųjų ūkininkų, su kuriais paramą žemės ūkiui pagal BPD Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioritetą administruojanti Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau yra pasirašiusi sutartis. Bendra sutarčių paramos suma siekia 55,73 mln. litų.
 
BPD priemonės „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ tikslas yra skatinti jaunuosius ūkininkus užsiimti žemės ūkio veikla, padėti modernizuoti žemės ūkio ir kaimo valdas bei stabilizuoti demografinę situaciją kaimo vietovėse. 
 
Kaip rodo gautų paraiškų skaičius, parama paskatino jaunus kaimo žmones imtis žemės ūkio veiklos ir kurti naujus ūkius. Jaunieji ūkininkai užsitikrins stabilias pajamas, o plėsdami ūkius, kurs naujas darbo vietas kaime, - sakė NMA Kaimo plėtros programų departamento direktoriaus pavaduotoja Kamilė Podsedlovskytė.
 
Iš viso NMA iš jaunųjų ūkininkų gavo ir įvertino 752 paraiškas. Paramos negavo tik apie 8 proc. jos prašiusių ir tinamumo reikalavimų neatitikusių jaunųjų ūkininkų. Jie, kaip ir kiti pareiškėjai, galės siekti paramos įvairioms veiklos sritims per ateinantį 2007-2013 metų ES finansinės paramos periodą.
 
Jauniesiems ūkininkams numatyta parama ir 2007 – 2013 metų Lietuvos kaimo plėtros programos priemonių projekte. Paramos dydis projektui priklausys nuo valdomos žemės ūkio paskirties žemės ploto, kaip ir iki šiol. Tačiau maksimalus vienkartinės įsikūrimo išmokos dydis bus 40.000 EUR, tai sudarytų netoli 140 tūkst. Lt. Iki šiol jaunieji ūkininkai turėjo galimybę gauti maksimaliai apie 86 tūkst. Lt paramos pagal ,,Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo“ priemonę. Taigi numatoma maksimali parama bus 60% didesnė.
 
Tačiau jauniesiems ūkininkams, siekiantiems pasinaudoti parama, būtina žinoti tam tikrus pasikeitimus paramos teikimo taisyklėse, kad galėtų jau 2007 metų pradžioje sėkmingai pasinaudoti parama, pvz.: jaunasis ūkininkas privalės turėti bent 20 ha nuosavos žemės, jei kuriamas tradicinis ūkis, kitokiems kuriamiems ūkiams galioja kitokie reikalavimai; vietoj reikalauto veiklos plano, reikės parengti verslo planą ir kt.
 
Naujovių bus ir kitose programos priemonės, todėl pasikeitusių reikalavimų nežinojimas gali atitolinti galimybę pasinaudoti parama.
 
 
Daugiau informacijos
tel. 861130026 arba el. paštu info@evpa.lt
 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas