Naujienų archyvas
2007 | 02 | 19 Kovo antroje pusėje žemdirbiai gali sulaukti išmokų už sausros padarytus nuostolius

Vasario 19 d. Europos Komisija pasirašė Lietuvos paraišką dėl leidimo iš dalies padengti žemdirbių dėl sausros patirtus nuostolius. Europos Sąjungos vykdomajai institucijai pasirašyti buvo pateikta 190 mln. litų suma. Išmokų žemdirbiai gali tikėtis kovo antroje pusėje.

Nuostoliams dėl gamtos padarytos žalos kompensuoti skirta 130 mln. litų. Iš šios sumos 71 mln. litų sudaro Žemės ūkio ministerijai skirti asignavimai, juos perskirstant tarp programų, o 59 mln. litų būtų skiriami iš Privatizavimo fondo. Dėl šios kompensacijų dalies - 59 mln. litų - turi pritarti šalies Seimas, kurio sesija prasidės kovo 10 dieną.

Kompensacijas galės gauti tik tie žemės ūkio subjektai, kurie prastose žemėse patyrė didesnius kaip 20 proc. nuostolius, o gerose - daugiau kaip 30 procentų.

Dabar Žemės ūkio ministerija ir rajonų savivaldybės turi tiksliai įvertinti kiekvieno paramos gavėjo - ūkininko ir žemės ūkio bendrovės - patirtų nuostolių sumą, nustatyti koeficientą, pagal kurį bus koreguojama leistina kompensacijos suma.

Daugiau informacijos
el. paštu info@evpa.lt

 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas