Naujienų archyvas
2007 | 03 | 22 Paramą ekologiniams ūkiams bus siekiama susieti su realizacija

Lietuvoje ekologiškai ūkininkaujantiems žemdirbiams teikiama parama yra viena didžiausių Europos Sąjungoje.

Pastebėta, kad ekologiniai ūkiai turi tendenciją stambėti, nes į ekologinę gamybą pasuko ir nemažai didelių ūkių. Siekiant racionaliai paskirstyti ekologiniam ūkininkavimui skirtas paramos lėšas, naujuoju finansiniu laikotarpiu norima apriboti paramą gaunančio ūkio dydį.

Žemės ūkio ministerijoje buvo pristatyti du alternatyvūs pasiūlymai dėl maksimalaus remtino ūkio dydžio. Pirmasis – diferencijuoti remiamus plotus pagal atskiras kultūras: javus ir žoles remti iki 150 ha, daržoves, sodus – iki 10 ha, uogynus, vaistažoles – iki 5 ha. Kitas pasiūlymas – nustatyti maksimalią išmokos sumą valdai 150.000 Lt. Pastarajam pasiūlymui buvo pritarta.

Jau ne pirmi metai pastebima, kad ekologiškos produkcijos kiekiai nedidėja proporcingai ekologiškų pasėlių plotui. Gaudami didelę paramą, ekologinių ūkių savininkai ne visada suinteresuoti produkcijos realizacija. Todėl Žemės ūkio ministerija siekia susieti paramą su produkcijos realizacija ir Lietuvos agrarinės ekonomikos institutui pavedė patikslinti norimus įvesti reikalavimus, kurie būtų taikomi diferencijuotai pagal auginamas kultūras. Jeigu pareiškėjas įvykdys šiuos reikalavimus, jam bus mokama 50 proc. paramos, o likusi dalis tik pateikus sąskaitas – faktūras už realizuotą ekologišką produkciją.

Reikalavimai bus taikomi naujai pradėjusiems ekologiškai ūkininkauti ir teikiantiems paraiškas paramai gauti pagal 2007-2013 m. Ekologinio ūkininkavimo programą.

Daugiau informacijos
el. paštu info@evpa.lt  

 

 

                          
   
 
 

                                           © EVPA 2006 - 2007. Visos teisės saugomos.

Sprendimas:

Internetinių puslapių kūrimas